poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Kwietniowe nabytki książkowe- część druga i obawiam się, że ostatnia.

  Jutro jeden z ważniejszych dni w roku: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Niestety nie jestem w stanie świętować go tak, jakbym chciała, choć wszelkie księgarnie kuszą mnie bardzo mocno, ale mówi się trudno. Udało mi się jednak dokonać dwóch wymian i jednych małych zakupów w antykwariacie internetowym. A poniżej me zdobycze:


  Ze względu nie nie wymiarowość niektórych książek, lekki chaos, ale zacznę klasycznie, od tych dóch co z boku przycupnęły, następnie od spodu.

   Waverley tom I i II, Narzeczona z Lammermoor, Kenilworth, Guy Mannering Walter Scott- Cztery powieści tego pana przygarnięte ze sporym kredytem zaufania do brytyjskich klasyków. Czekają na swoją kolejkę.
   
   John i Sara Marlborough, Zdobywca Anglii George Bidwell Dwie kolejne biografie do kolekcji  przytulone na wymianie z bardzo miłą użytkowniczką.. Też czekają na swoją kolej w bardzo licznym towarzystwie.

  Księżna Łowicka Wacław Gąsiorowski- Czytałam już co nieco tego pana i czytało się lekko i przyjemnie, mam nadzieję, że z tą powieścią będzie podobnie.

   Magazyn osobliwości Charles Dickens Kolejna książka tego autora czeka na swoja kolej, muszę w końcu zacząć go bliżej poznawać. Zwłaszcza, że książek przybywa.

   Dom Klaudyny, Narodziny dnia Sidonie-Gabrielle Colette Pierwsza z nich zachęciła mnie do poszukiwań w antykwariacie, druga wpadła przy okazji. 

   Panna z mokrą głową, Szaleństwa panny Ewy Kornel Makuszyński Dwie książki zdobyte z myślą o dziecku. Na tym panu raczej można polegać i już nie mogę się doczekać aż rozpocznę lekturę. Pierwsza pochodzi z wymiany, druga z antykwariatu.

   Zbrodnia w zamku, Tajemnica królowej Maurice Leblanac Kolejne dwie opowieści o Arsenie Lupin, nie mogłam się oprzeć stąd o przyszły do mnie.

   Sezonowa miłość Gabriela Zapolska Tę panią znam zarówno z Moralności Pani Dulskiej, jak i z Z Pamiętników młodej mężatki. Ponieważ wspominam bardzo miło, nie wahałam się ani chwili.

  Wdowiec Lovel William Makepeace Tackerey Znów odezwała się miłość do brytyjskich klasyków, przygarnęłam tę niewielką książeczka w trakcie szaleństw antykwariatowych.

  Żądza życia Maurice Druon Znam cykl Królowie przeklęci tego pana i to skłoniło mnie do zakupu kolejnej książki tego autora

   To na dzisiaj wszystko. Nie mogę doczekać się lektury!

1 komentarz:

  1. O, widzę dobrze mi znaną "Pannę z mokrą głową" oraz "Szaleństwa panny Ewy". :) A na serię o Klaudynie mam ogromną ochotę - zamówiłam już pierwszą część w bibliotece, ale chyba ktoś ją czyta, bo ciągle nie mogę jej dorwać.

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.