sobota, 9 sierpnia 2014

Pierwszy sierpniowy stosik

   Ani się obejrzałam, a już skompletował się kolejny stosik. Ty razem w przewadze recenzencki, częściowo już nawet napoczęty. Rozmaity pod względem tematycznym, ale sporo sobie po nim obiecuję.
   Wygląda tak:


   Od dołu licząc:
   Złoto króla Arturo Perez Reverte Kolejny z brakujących tomów o kapitanie Alatriste, pozostały do upolowania już tylko dwa. Ten pochodzi z wymiany.
   Z całego świata, Koniec świata. aforyzmy, myśli, ironie Andrzej Urbańczyk Zachęcona miłymi wspomnieniami związanymi z książką Cisze i sztormy, którą czytałam dawno temu, przygarnęła, te dwie pozycje ze sztukaterowej listy książek do recenzji. Pierwszą z nich już czytam i niedługo pewnie pojawi się notka.
   Księżna Izabela Czartoryska Katarzyna Maria Bodziachowska Kolejna książka od Sztukatera, tym razem biografia, wiele sobie po niej obiecuję.
   Niebezpieczne związki Pierre Choderlos de Laclos To egzemplarz, przysłany od Egmonta, zamówiony dla Lubimyczytać, Na blogu recenzja już jest, na portalu pewnie wkrótce się pojawi. Uwielbiam tę powieść., a mój poprzedni egzemplarz wędruję na listę wymiany.
   Promienie życia Teresa Irena Strycharz To niewielki tomik poezji, już przeczytany, zbieram się do recenzji, również od Sztukatera.
   Prawa zwierząt. Bardzo krótkie wprowadzenie David deGrazia Ciekawa jestem tej pozycji, poczytamy, zobaczymy.
  Ostatni zwycięzca tom V Laur i kadzidło i tom IV Oślepłe źrenice Kazimierz Korkozowicz W ostatnim stosiku pojawiły się trzy pierwsze tomy, dość szybko złowiłam z Allegro dwa ostatnie.
   O jedno ciało za dużo, Mnich w kapturze, Jarmark świętego Piotra Ellis Peters Trzy komy kronik o braciszku Cadfaelu. Tylko nie wiem, jakim cudem udało mi się kupić na Allegro jeden, który już mam... Ech, a niby sprawdzałam... Jak kto chętny, to: O jedno ciało za dużo, jest do wzięcia.
   W altanie Aleksandra Gierymskiego Justyna Morawiec, Izabela Kaczmarek-Szurek Ostatnia sztukaterowa pozycja do zrecenzowania. Książka dla dzieci, o tym jak patrzeć i zrozumieć sztukę.

   Nawet nie wiem, kiedy tyle się ego uskładało... Tak, czy inaczej mam co czytać.

6 komentarzy:

 1. A mnie jak widać Gra o tron wciągnęła, urzekłą i zkacowała ;) Spory stos, chociaż dla mnie chyba nic, ale życzę udanej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szalejesz z tymi książkami. Miłego czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowały mnie "Niebezpieczne związki". ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej, ale chetnie poznam dzięki Twoim recenzjom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy stos, żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, ale kuszą mnie Niebezpieczne związki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę "Niebezpiecznych związków".
  Przyjemnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.