poniedziałek, 10 listopada 2014

Stosik na listopad

   Po październikowej klęsce urodzaju w pozycje recenzenckie, w ramach kontrastu najnowszy stosik jest w nie wyjątkowo ubogi. Za to po raz pierwszy od dość dawna, zaszalałam w internetowej księgarni i zakupiłam kilka książek, na które już od dawna miałam chrapkę. 

   A niewielki stosik wygląda tak:


   Tradycyjnie od dołu licząc:

   Nigdziebądź Neil Gaiman To jedyna w tym zestawieniu pozycja recenzencka, Tym razem od Sztukatera, już przeczytana, na dniach pojawi się recenzja.
   Dialogi zwierząt Sidonie-Gabrielle Colette W podsumowaniu października wspominałam o wymianach i to jest właśnie jeden z wymiankowych egzemplarzy. Bardzo lubię tę autorkę i obiecuję sobie wiele po lekturze.
   Niesamowite historie, Kuzynka Phillis Elizabeth Gaskell Czyli kilka opowiadań tej autorki, w pierwszej z książek między innymi znalazła się "Szara dama", którą czytałam jako ebook
   Jane Austen i jej racjonalne romanse Anna Przedpelska-Trzeciakowska Biografia pisarki spisana przez jej tłumaczkę. Jestem nią szczerze zainteresowana.
   Bostończycy, Skrzydła gołębicy Henry James Dwie powieści jednego z moich ulubionych pisarzy. Drugą z nich kupuję już od bardzo dawna i w dopiero ostatnia z księgarnianych promocji mnie skusiła. Wiele sobie po obu obiecuję, choć wiem, że nie będą to bardzo lekkie lektury.
   Traktory Ellie Charleston To akurat pozycja kupiona synowi, jest nią zachwycony, ja raczej jej nie przeczytam, choć trzeba przyznać, że zdjęcia w niej są ciekawe.

   Jak widać, stosik dość wysoki, choć liczebnie skromny, zawiera jednak prawie same perełki, które cierpliwie czekają na swoją kolej.

5 komentarzy:

 1. Jestem ciekawy książki Gaimana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach "Bostończyków", według mnie ta książka ma bardzo ciekawą fabułę ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gaiman to mój faworyt w każdym względzie!
  Chciałam także poinformować, iż przeniosłam się na własną domenę: okiemMK.com i dodałam Ciebie do odwiedzanych blogów, by nic mi nie umknęło.
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej jestem ciekawa książki pt. "Nigdziebądź". Mój brat ją posiada, więc może twoja recnzja będzie impulsem żebym i ja ją przeczytala :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz co czytać na jesienne wieczory, fajne tytuły - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.