czwartek, 23 maja 2013

Książkowe nabytki maja- część druga

  Maj jest dość obfity w książkowe wymiany. Dziś kolejny stosik zdobyczy. Znów dominuje klasyka i nieco młodzieżówki oraz jak zawsze, bądź prawie zawsze, trochę fantastyki. Tak czy inaczej stosik książek czekających na przeczytanie rośnie w zastraszającym tempie... Tak książkoholizm jest straszną chorobą. Pocieszam się, że jednak kilka książek puściłam w świat...


   Historia prawdziwa o Petrku Właście palatynie, którego zwano Duninem Józef Ignacy Kraszewski W ramach powiększanie kolekcji dzieł tego pana w mych zbiorach. Zdaję sobie sprawę, że był bardzo płodnym artystą, póki co jeszcze mnie to nie zniechęciło. Uwielbiam historyczne powieści a archaiczny język bardziej mnie kusi niż zniechęca. Przygarnięta z wymiany.
   Niebo ze stali, Opowieści Meekhańskiego pogranicza Robert M. Wegner Książka, którą obdarzyłam dużym kredytem zaufania, wynikającym z recenzji i opinii. Nieczęsto mi się zdarza, ale tu opinie były poniekąd nieoficjalne i taki marketing do mnie trafił. Kupiłam za nie za wielkie pieniądze. Brakuje mi dwóch pierwszych tomów, ale to kwestia czasu.
 Sposób na Alcybiadesa Edmund Niziurski W ramach kolekcji polskich klasyków młodzieżowych. Też zdobycz z wymiany.
   Złamany miecz Kornel Makuszyński Sytuacja identyczna z powyższą. 
 Atlanci Kakrachan Olis Nari Lang Książka, którą wygrałam w konkursie, pracę konkursową zamieściłam tu jakiś czas temu. Nie do końca moje klimaty, jakoś mnie nie zachęca zupełnie ta pozycja. Już znalazła nowy dom. Może przeczytam ją przed posłaniem w świat, a może nie...
   Córka Tuśki Gabriela Zapolska Nie tak dawno nabyłam Sezonową miłość tej autorki. Ta książka jest  jej kontynuacją. Zdobyta na wymianie.
   Wichrowe wzgórza Emily Jane Bronte Jedyny tytuł z dzisiejszego zestawienia, który mam już za sobą. Wydanie nieco po przejściach, ale dla mnie zdecydowanie ważniejsza jest treść niż oprawa. Była na mojej liście życzeń od bardzo dawna i jakoś wciąż nie mogłam jej dorwać. Wymieniłam na równie zużytą książkę.

   To tyle na dzisiaj. W planach mam jeszcze trzeci stosik na podsumowanie tego miesiąca. Gdyż czekam aż przyjdzie do mnie kilka zamówionych już tytułów. Czytaliście którąkolwiek z tych książek? Polecacie od czego zacząć?

1 komentarz:

  1. Wegner z całą pewnością jest świetny i warty lektury. To znaczy przynajmniej zbiory opowiadań takie są, bo te już za mną. Powieść dopiero mam w planach, ale również nie spodziewam się rozczarowania.

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.