wtorek, 22 października 2013

Październikowych nabytków część druga

   Przyszła pora na kolejny stosik. Nieco wymian, nieco zakupów i nieco zdobyczy od Sztukatera.


   A od dołu licząc:
   Tuwim. Wiersze dla dzieci Julian Tuwim Otrzymana od Sztukatera, już zrecenzowana. Pierwsza książka, którą wzięłam do recenzji z wielkim: muszę ją mieć. Warto było!
   Król cierni, Książe cierni Mark Lawrence Kolejne dwa nabytki do recenzji, obiecuję sobie po nich ciekawą i niebanalną lekturę, mam nadzieeję, że się nie zawiodę. Czekają jeszcze chwilę, aż wykończę Malloreon Eddingsa, nie chcę mieszać kilku cykli fantasy.
   Miłość w czasach zarazy Gabriel Garcia Marquez Przygarnięta na wymianie, bo lekkich negocjach. W końcu! Sto lat samotności tego autora uwielbiam, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
   Rosalynn Louisa May Alcott Też zdobycz z wymiany, wzięta w ciemno. A do przygarnięcia jej skusiło mnie nazwisko autorki widniejące na liście BBC. Na jej Małe kobietki też się czaję, ale nie poluję jakoś intensywnie.
    Sprawa fałszywego biskupa Erle Stanley Gaardner Kolejny kryminał tego pana, który zjawił się u mnie na półce. Czeka na kryminalny nastrój z mojej strony. Też zdobycz wymianowa.
   Pajęczyna utkana z ciemności Karl Wagner Stare, mam nadzieję, że dobre, fantasy, wzięta zupełnie w ciemno, tylko dlatego, że zaatakowała moje oczy ceną czterech złotych. Jak nie spełni mych oczekiwań, zawse jest pula wymianowa.
   Smok i Jerzy Gordon Rupert Dickson Z tą historia jest identyczna, jak z poprzedniczką. Tu również mam nadzieję na przyjemną lekturę. Jeśli mi nie podejdzie trafi do puli wymianowej.

   I to tyle, nie wiem, czy to już ostatni stosik w tym miesiącu, ale i tak jestem zadowolona. Zwłaszcza z Marqueza oraz Tuwima. A na co Wy mielibyście ochotę?

9 komentarzy:

 1. Świetny stosik, ja miałbym ochotę na Księcia i Króla Cierni :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłość w czasach zarazy Gabriel Garcia Marquez - mam u siebie, ale jeszcze nie czytałam, więc jestem dość ciekawa tej lektury;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marquez dopiero przede mną, ale mam wobec niego spore oczekiwania. Tobie życzę udanych lektur życzę, bo pogoda nadal kusi leniuchowaniem na leżaku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadna nie wpadła w moje łapy :) Życę udanej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te dwie powieści Lawrence'a grubaśne, całkiem apetycznie się prezentują. Niestety bliżej żadnego z tych tytułów nie znam. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książę i Król cierni wyglądają obiecująco :) Czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłość w czasach zarazy ma swój ogromny urok :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezły stosik :) Największe zainteresowanie wzbudza "Książe Ciernii".

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.