sobota, 12 października 2013

Zdobycze października

   Zawitało do mnie niedawno parę książek i choć to jeszcze nie wszystko, co ma do mnie dotrzeć, postanowiłam już teraz sfotografować stosik. Zapewne w tym miesiącu będzie jeszcze jednak kupka książek, ponieważ spodziewam się książek z wymian, oraz od Sztukatera.

   A dziś na zdjęciu załapały się:


   Od spodu licząc:

    W cieniu inkwizycji Arturo Perez-Reverte Bardzo lubie tego autora, urzekł mnie już dawno swoim Klubem Dumas, czy Fechmistrzem. Jest to drugi tom przygód Kapitana Alatriste, ale myślę, że zdobycie pozostałych jest tylko kwestią czasu. Kupiłam ją za sześć złotych w stoisku ze starą prasą, wręcz zaatakowała moje oczy, gdy przechodziłam obok.
   Powiem wam jak zginął Joe Alex Kolejny kryminał tego pana, czas najwyższy w końcu się za nie wziąć. Kupiona w tym samym miejscu, co pierwsza książka, jak już podeszłam, to sprawdziłam, czy mają coś jeszcze.
   Wyspy szaleństwa Robert Graves Książka z wymiany na LC. Autor oczarował mnie opowieścią o Klaudiuszu, dam mu szansę również w nieco innych klimatach.
   Śpiąca jasnowłosa Bogdan Loebl To pierwsza z książek, które dostałam od Sztukatera, już zrecenzowana. Szuka nowego domku, ja raczej do niej nie wrócę.
   Misja błazna Robin Hobb Ta przyszła do mnie razem z Wyspami szaleństwa. Autorkę znam z pierwszej odsłony cyklu o Bastardzie Rycerskim, który wspominam dobrze, to jest pierwszy tom kontynuacji jego losów. Bardzo prawdopodobne, że poczeka aż zdobędę pozostałe tomy.
   Wiek niewinności Edith Wharton Widziałam film, zrealizowany na podstawie tej powieści i jestem jej niezmiernie ciekawa, gdyż film mi się podobał. Przygarnięta z wymiany, choć użytkowniczka "zapomniała" mi wspomnieć, że to pocket, lekki kwas, gdyż oddałam nowiutką, nieczytaną, pełnowymiarową książkę.

   Wpadło Wam coś w oko? Bo ja nie mam pojęcia, za którą zabiorę się najpierw, póki co wylądowały w poczekalni.

9 komentarzy:

 1. Muszę się zaznajomić z twórczością pani Margaret Astrid Lindholm Ogden (Robin Hobb) i Arturo Perez-Reverte.
  A co do twoich nabytków, to jestem ciekaw "W cieniu...", no i pierwszego tomu trylogii Złotoskóry :) - czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Joe Alexa czytałam, bardzo mi się ta książka podobała. Ciekawy stosik - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego stosu znam twórczość jedynie Joe Alexa, zatem życzę przyjemnej lektury i czekam na wrażenia ): Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej jestem ciekawa książki pt. 'Powiem wam jak zginął'

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widzę nic ciekawego dla siebie jak na razie, ale Tobie życzę miłej lektury i czekam na recenzje!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic nie czytałam, ale "Wiek niewinności" jakoś mnie ciekawii...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nic nie znam, życzę przyjemnej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem wam jak zginął Joe Alex - także mam i jestem jej strasznie ciekawa bo niedawno dowiedziałam się o istnieniu tego autora;))

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.