poniedziałek, 17 czerwca 2013

Czerwcowych zdobyczy odsłona trzecia

  Dziś znów był listonosz i uszczęśliwił mnie serią małych paczuszek, a w każdej z nich oczywiście książki. Ponieważ nieco ich się uskładało, więc i na notkę czas nastał. W stosiku prawie same zakupy w większości allegrowe i jedna wygrana w konkursie, której mnie totalnie zaskoczyła. A stosik wygląda tak:


   Jak zawsze począwszy od najniższej pozycji:
   Świat zwierzęcych zależności (Tajemnice zwierząt) Andrzej Kędziorski, Mirosław Nakonieczny Jeden z brakujących tomów tej rewelacyjnej serii dla młodych dociekliwych. Już zaczęłam lekturę, zwłaszcza że nie wymaga zbyt wiele czasu. Kosztowała mnie aż złotówkę.
   Glizdawce Orson Scott Card Jest to autor, którego pokochałam za  Grę Endera, czytałam też inne jego powieści i jest to jedyne science fiction, po które sięgam. Nabyta jako uzupełnienie paczki, razem z poprzedniczką. Bo jaki sens kupować książkę za złotówkę, a siedem zapłacić za przesyłkę? Lepiej już wydać pięć złotych za dwie książki i tyle samo za przesyłkę.
   Finn Nieokiełznany Oliver Uschmann To właśnie wygrana, nie spodziewałam się zupełnie. Udział w konkursie wzięłam, bo biorę udział w każdym na Lubimyczytać. Nawet się specjalnie nie przyłożyłam, a tu taka niespodzianka. Ale dziwnym trafem częściej wygrywam wtedy, gdy jest mi to obojętne. Nie wiem, czy ją przeczytam, ale jakby co mam książkę na wymianę.
   Tajemnica David i Leigh Eddings Jeden z dwóch brakujących mi tomów Opowieści o czarodzieju Belgarathcie, czyli suplementu do Belgariady. Brakuje mi już tylko pierwszego tomu z tej trylogii. Za miesiąc wyruszę na łowy i podejrzewam, że jak już upoluję brakujące tomy, to nie będą zbyt długo czekać.
   Żywot i śmierć Króla Jana William Shakespeare Zaczęłam kolekcjonować te wydania już dawno temu. Oprócz tekstu sztuki, jest tu też jej ekranizacja na DVD. Jeden z dwóch tomów, których mi brakowało. Do upolowania został Sen nocy letniej.
   Przygoda Jack London Kolejna ofiara upolowana na Allegro. Złowiona jako dopełnienie przesyłki. Cóż w ten sposób stworzyłam kiedyś paczkę na ponad osiemdziesiąt tomów... Ale tu były tylko trzy, choć pewnie wynikło to z faktu, że nic więcej u tego użytkownika mnie nie zainteresowało.
   Siódma minęła, ósma przemija, Tom I Paul Herrmann Brakowało mi tego tomu, gdyż jakiś czas temu na wymianie dostałam tom drugi w ramach gratisu. Poszukałam na Allegro i zapłaciłam grosze. Mam zamiar kiedyś po nie sięgnąć, choć przygarnęłam z myślą o mamie.
   Pogromca zwierząt James Fennimore Cooper Dorwana w taniej książce. Brakuje mi już tylko Ostatniego Mohikanina, by dopełnić cykl. Mam wprawdzie jakiś skrót, ale jak tak bardzo nie lubię skrótów. Ale jestem spokojna, jest to książka, którą na pewno prędzej, czy później upoluję.
  Więzy ciała David Herbert Lawrence Też dopełnienie paczki, kolejna pozycja czekająca na nagły atak apetytu na taką właśnie lekturę. Autora znam choćby z Kochanka Lady Chatterley, czy Synów i Kochanków. Kiedyś na pewno po nią sięgnę, ale na konkretną lekturę muszę mieć nastój, więc czeka.

  I tyle w tym trzecim czerwcowym stosiku. W drodze do mnie jest jeszcze parę książek, akurat by uskładać kolejną równie przyjemnie wyglądającą kupkę. Czytaliście coś z tej gromadki, a może dopiero macie zamiar?

5 komentarzy:

 1. Ciekawy stosik - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nic nie czytałam, i o niczym nie słyszałam z Twojego stosu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam przyjemność poznać autorów pierwszej książki. Miałam z nimi zajęcia na studiach. :P Ale niczego nie znam z tego stosiku, jak zresztą z większości. Aż mi głupio, że sama tak mało czytam. :(

  /Lola

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tego "Nieokiełznanego"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to książka, którą z chęcią puszcze w świat, więc... jakbyś chciała, to kontakt, przez mail, bądź LC ;) (link i mail w zakładce kontaktowej)

   Usuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.