czwartek, 26 grudnia 2013

Zdobyczy grudnia odsłona prezentowa

   Tegoroczny Mikołaj wnikliwie przestudiował listę moich upragnionych książek, co poskutkowało niemałym stosikiem znalezionym pod choinką. Oprócz stosiku dla mnie, na drugą fotkę załapał się stosik bardziej rodzinny, pełen książek, które również wzbogaciły moją rodzinną bibliotekę, a po które może kiedyś sięgnę. 
   Mój prywatny stosik wygląda tak:


   I klasycznie od dołu licząc:
   Organista Erlend Loe, Peter Amundsen Książka poświęcona Shakespeare'owi i tajemnicy zawartej w jego twórczości, Rzecz totalnie niespodziewana, ale wydaje się być interesująca.
   Mężczyzna, który tańczył tango, Ostatnia bitwa Templariusza Arturo Perez Reverte Uwielbiam tego autora już od dawna, gdy jeszcze w liceum sięgnęłam po jego Klub Dumas. Drugą z książek na tym stosie już czytałam, ale z przyjemnością do niej wrócę.
   Chłopcy, Chłopcy- Bangbang Jakub Ćwiek Autor urzekł mnie morzem humoru w Kłamcy, po przygody wiecznych chłopców sięgnę z przyjemnością, tym większą, że pierwszy tom ilustrował Boli, autor Bolibloga, który uwielbiam.
   Opowieści z Meekheńskiego pogranicza, Wschód-zachód Robert M. Wegner W Poczekalni kisi się tom trzeci, Mikołaj dał mi tom drugi, czas chyba solidnie zapolować na tom pierwszy i w końcu zabrać się za lekturę.
   Pomnik cesarzowej Achai, tom II Andrzej Ziemiański- Jakoś z początkiem stycznia ma wyjść tom trzeci, jeśli będzie tomem ostatnim, mogę spokojnie zacząć lekturę (pierwszy tom mam już od dawna). Chcę uniknąć takiej sytuacji, jak z Achają, gdy na trzecią część czekałam stanowczo zbyt długo.
   Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren To miał być prezent dla siostrzenicy męża, ale okazało się, że inna osoba również zakupiła tę książkę. Prezent wymyśliłam inny, a powieść zagarnęłam dla siebie. Czytałam ją szalenie dawno temu i z wielką ochotą do niej wrócę.

I jeszcze drugi, "nie mój" stosik:


   120 lat sportu samochodowego w Polsce, Robert Mucha, Stanisław Szelichowski To książka męża, choć sama z pewnością ją przejrzę, a może nawet przeczytam.
   Płacz aniołów, Złoty lis Wilbur Smith Te dwie powieści Mikołaj dostarczył mojemu tacie, może kiedyś po nie sięgnę, choć mnie akurat ten autor nie oczarował.
   Koniec Świat w Breslau, Śmieć w Breslau Marek Krajewski Kolejne dwa prezenty, które otrzymał mój tata. Te mają większą szansę, że jednak po nie sięgnę.
   Między zabójstwami Aravind Adiga A to prezent męża, hinduski kryminał, jestem szczerze zainteresowana.

   Tak więc kolejnych czternaście tytułów pojawiło się w rodzinnej bibliotece, pozostaje tylko pytanie: kiedy ja to będę czytać?!

11 komentarzy:

 1. Oj, Chłopcy są genialni, a Kłamcę mam w planach - tym morzem humoru ogromnie mnie zachęciłaś! uwielbiam humor w książkach, za to jest ogrmony plus dla każdej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i do Kusziela mnie zachęciłaś - ostatnio poszukuję odrobinę trochę ambitniejszych lektur ;) Cieszę się, że Kusziel to kawał porządnej lektury!

   Usuń
 2. No jak kiedy? W nowym roku ;)

  Ciekawe tytuł, chociaż nie wszystkie znam. Po "Dzieci z Bullerbyn" również chętnie bym sięgnęła ;)

  Przyjemnej lektury w takim razie życzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mikołaj postarał się. :) Uwielbiam "Dzieci z Bullerbyn" i chętnie zaopatrzyłabym się w swój egzemplarz. Po "Erynie" Krajewskiego chętnie sięgnęłabym po inne powieści, które wyszły spod jego pióra. Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Chłopców ;)
  Dzieci z Bullerbyn to kapitalna książka. Bardzo miło ją wspominam.
  Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomnik cesarzowej Achai i Chłopców z wielką radością bym sama przeczytała. Reszta powieści tez prezentuję się ciekawie, ale to nie moje klimaty. :) Mikołaj wiedział, co wybierać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dzieci z Bullerbyn" - oh, jaki sentyment! Muszę chyba jeszcze raz zasiąść do lektury tejże książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Chłopców' czytałam i bardzo byłam z nich zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Stosiki piękne, aż się chce czytać.
  Mnie "Kłamca" nie urzekł, boję się zabierać za inne książki autora, ale może w końcu się jakoś zachęcę. :)

  Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.