środa, 18 czerwca 2014

Kolejne czerwcowe nabytki

   Dziś przyszło do mnie kilka paczek i choć już wiem, że to nie koniec łowów z tego miesiąca, to jednak wrzucę fotkę teraz, gdyż stosik sam w sobie jest obszerny. W większości to paczka do zrecenzowania od Sztukatera i spontaniczne zamówienie z Arosa. A prezentuje się to całkiem ładnie.


   Klasycznie już od dołu licząc:

   Smerfy i jajko Pierre Culliford Wprawdzie zdążyłam już przeczytać pożyczony od brata egzemplarz, jednak postanowiłam powiększyć moją kolekcję komiksów o Smerfy właśnie.
   Nasza paczka i niepodległość Zofia Stanecka Niewielka książeczka tłumacząca dziecku ideę świąt państwowych. Przygarnięta do recenzji.
   W krainie Czarnoksiężnika Oza Lyman Frank Baum Po perypetiach z dwoma tomami pierwszymi, wymiana poszła całkiem sprawnie i już mam u siebie dwa pierwsze tomy.
   Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1966-1970 Andrzej Zieliński Ta jedna pozycja w stosiku, to akurat książka męża i pierwotna przyczyna zamówienia w Arosie.
   Księżycowy kamień Wilkie Collins Zainteresowałam się tą powieścią, czytając różne pochlebne recenzje, postanowiłam sprawdzić, czy przypadnie mi do gustu, ale jestem prawie pewna, że tak.
   Ruth Elizabeth Gaskell Przeczytana w formie e-booka teraz będzie cieszyć oko papierową wersją. Również z Arosa.
   Para w ruch Terry Pratchett Nie potrafię zbyt długo czekać, by nabyć nowe dzieła tego autora, a skoro już robiłam zamówienie... Ostatnia z czterech zakupionych tym razem książek.
   Zamki w Polsce Przewodnik turystyczny Maciej Węgrzyn Kolejna przeznaczona do recenzji, choć spodziewałam się bardziej albumu, niż przewodnika, zabrakło mi informacji, że to jednak tego typu pozycja. Mimo wszystko jestem jej bardzo ciekawa.
   Taniec z ogniem na beczce prochu Krzysztof Dmowski Żeglarsko-przygodowa powieść, stwierdziłam, że może być ciekawa, więc przygarnęłam. O tym, że to tom pierwszy z cyklu tez oczywiście dowiedziałam się po fakcie.
   Arte Halina Grudziecka Zgodnie z opisem- fantastyka, mam nadzieję, że będzie się dobrze czytać, bo dość obszerna.
   Pieśni bez nut Jacek Różycki-Robinson Kolejne podejście do rodzimej, współczesnej poezji. Mam nadzieję, że będzie udane.
   Białe walce Jan Nowicki Książka znanego aktora, zainteresowało mnie, co ma do przekazania na płaszczyźnie literackiej.
   Cień DAS-a Anna Karwińska Ostatnia z recenzentek, pozycja dla dzieci, zobaczymy, czy warta uwagi.

   Ot i tyle, jak można zauważyć, stosik niemały. Na pierwsze recenzje trzeba będzie nieco poczekać, aż uporam się ze "Złotą czarą" Henry'ego Jamesa, która choć fascynująca, zdecydowanie nie jest lekturą na szybkie przeczytanie. Nie muszę chyba wspominać, że szalenie się cieszę, z tego stosiku. A na złagodzenie nieco niesmaku wynikającego z faktu, że znów przybyło mi książek, pocieszam się, że w ostatnim tygodniu już 16 sztuk wyprawiłam w świat.

8 komentarzy:

 1. Muszę w końcu zabrać się za "Ruth" - jej cierpliwość wkrótce skończy się, bo ile można czekać na swoją kolej... :) Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 2. Stosik bardzo ładny ;) Jestem ciekawy recenzji "Pary w ruch", bo często na tą książkę wpadam na Arosie. Mi też niedawno przyszła przesyłka z tego portalu - Fielding i Witkowski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ruth jest świetną książką :-) Typowo słodko - moralizatorską :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie nie mały stosik;), ja podebrałabym Ci z niego "Ruth"

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnej lektury!!! Ruth bym podebrała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadnej nie znam, życze udanej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpierw zabrałabym się za Ruth wiele już słyszałam o tej książce ;)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.