czwartek, 26 czerwca 2014

Ostatni chyba już stosik w czerwcu

   To naprawdę dobry- książkowy miesiąc. Kolejne zakupy w antykwariacie i zrealizowana w końcu wielka wymiana z moją ulubioną wymianową użytkowniczką lubimyczytać, która zawsze znajdzie dla mnie jakieś perełki, poskutkowały kolejną notką z cyklu kolekcjonerskiego. Dziś aż dwie fotki. A po kolei wygląda to tak:


    Zwierzęta nocne Hanna Gucwińska, Antoni Gucwiński, Motyle naszych lasów i łąk Adam Malkiewicz Kolejne dwie "zielone" książeczki, które sprawiają, że mam już prawie wszystkie z serii. Do upolowania zostało już nie wiele, jednak w większości są to tytuły bardzo trudne do zdobycia.
   Pociągi John Coiley Tę serię również pamiętam z dzieciństwa i choć nie zapałałam do niej tak wielka sympatią, jak do tej powyżej, to jednak nie wahałam się, by przygarnąć tę książkę z antykwariatu za jakieś śmieszne pieniądze. Mój syn jest zachwycony.
   Pająki Heinz Sielmann To tom, kolejnej serii zapamiętanej z dzieciństwa, wybrana przez męża, kolejne źródło ciekawych informacji.
   North american P-51 Mustang Bill Gunston, Supermarine Spitfire Mike Spick To pierwsze dwie z czterech książek, które mój mąż upolował w antykwariacie. Zupełnie nie mój klimat.
   Samoloty bombowy PZL P-37 Łoś Jerzy B. Cynk Też nie moja bajka i też mężowski nabytek.
  Polska broń pancerna w 1939 roku Rajmund Szubański Ostatnia już książka upolowana przez męża, mam nadzieję, że będzie zadowolony z lektury.
   Kawaler w żółtym kaftanie Arturo Perez Reverte Tego autora pokochałam dawno temu przy okazji lektury Klubu Dumas. Powoli kompletuję jego cykl o Kapitanie Alatriste.
   Cztery palce Robert van Gulik Ta niewielkie czerwona książeczka, wyglądająca bardziej jak zeszyt, to ostatnia z brakujących mi, wydanych u nas pozycji tego autora, którego niezmiernie cenię za cykl o sędzim Di.
   Cierpliwość Maigreta Georgeos Simenon Kolejny kryminał tego autora w kolekcji, muszę się w końcu zabrać za lekturę.
   Niezłomna Daphne du Maurier Czytałam wiele o Rebece tej autorki i z ciekawości sięgnęłam po tę książkę dostępną w ramach wymiany.
   Król szczurów James Clewell Oczarowana Szogunem tego autora, dość krótko się wahałam, by sięgnąć po tę powieść, zwłaszcza, że zarekomendowała mi ją mama.
   Dwie Diany (dwa tomy), Neron, Paulina Aleksander Dumas (ojciec) Trzy kolejne powieści tego autora w mojej kolekcji, nie muszę chyba wspominać, że jestem ich bardzo ciekawa.
   Morderca w deszczu Raymond Chandler Kolejny kryminał w tym stosie, też klasyk, choć w nieco innym stylu. Wzięty z myślą o tacie, ale sama pewnie też kiedyś się na niego skuszę.
   Teatrzyk Zielona Gęś Konstanty Indefons Gałczyński Niedawno przygarnęłam bogatszy zbiór z Zieloną Gęsią i ten dostałam nieco z zaskoczenia, a nieco z własnej nieuwagi. Muszę dokładnie sprawdzić, czy są utwory, które się nie powtarzają.
   Dom z papieru Louis Carlos Dominguez Wahałam się nad tą książką, jednak polecił mi ją znajomy, więc przygarnęłam. Byłam pewna, że to obszerniejsze dzieło.


   Trzy córki króla (Trzy tomy) Natalia Rolleczek Przygarnięte pod wpływem impulsu, mam nadzieję, że mi podejdą.
   Dziedzictwo Belton Anthony Trollope To również natchnienie chwili, tym razem wiktoriańska Anglia.
   Komediantka Władysław Reymont Kolejna w kolekcji powieść tego pisarza. Kolejny autor, który czeka na mój dobry humor.
   Domostwo pani Wilcox Edward Morgan Forster Ponownie angielska klasyka, nie muszę chyba pisać, że jestem na nią łakoma, jak kot na sperkę.
   Biały kieł, Bellew zawierucha, Maleńka pani wielkiego domu Jack London Zestawienie dwóch opowieści w jednym tomie, oraz kolejna książka tego autora na moich półkach.
   Oliwia i Filip, Adam, syn Oliwii, Testament Oliwii George Bidwell Kolejna powieść tego autora, co w połączenie z cyklem spisywanych przez niego biografii tworzy już sporą kolekcję.
   Opowieść o Alvinie stwórcy Orson Scott Card Pierwszy tom sześciotomowego cyklu. Mam słabość do tego autora, a gdy trafiła się książka za grosze w antykwariacie, nie wahałam się ani chwili.
   Na zakrętach historii Jerzy Besala Nie dawno zaczytywałam się w czwarty tom Miłości i Strachu tego autora. Zdecydowanie lubię tak podaną historię.
   Pan światła, Dilvish przeklęty Roger Żelazny Dwie powieści z kanonu fantastyki, Ciekawa jestem jak mi podejdą.

   To już chyba wszystko w tym miesiącu. Stosiszcze ogromne i nie mam pojęcia, kiedy to wszystko przeczytam. Poczekalnia znów utyła i nawet fakt, że posłałam w świat aż 24 książki w tym miesiącu nie pociesza. Przydałyby się gumowe ściany.
   

9 komentarzy:

  1. Najbardziej zazdroszczę "Króla Szczurów". Już 2 razy czytałam i mam ochotę na jeszcze - chyba muszę zakupić egzemplarz na własność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest ogromne :) Życze udanej lektury i przyjemnego recenzowania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Stosy niezwykłe. Kiedy Ty gromadzisz, ja się swoich ksiąg pozbywam, powód: brak miejsca :-) Pozdrawiam Basiu :-)

    OdpowiedzUsuń
  4. Wiem, że stare książki mają duszę i wartościowy tekst, ale ja jakoś nie potrafię czytać takich książek. Lubię jak kartka jest biała, litery są wyraźne, okładka gładka. A szkoda, pewnie przez to nie przeczytałam wielu ciekawych książek..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja zdecydowanie wolę zapach starej książki, niż smrodek drukarskiej farby.

      Usuń
  5. Ja raczej kupuję tyle, ile jestem w stanie przeczytać. Ale mimo to, regałów brakuje...

    OdpowiedzUsuń
  6. Wow jest w czym wybierać, piękne te Twoje stosiki :) Miłego czytania.

    OdpowiedzUsuń
  7. Czytałam "Króla szczurów" -świetna książka!

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.