poniedziałek, 26 października 2015

Stos na długie jesienne wieczory

   Ostatni miesiąc był dość bogaty jeśli chodzi o moje książkowe zdobycze. Jeden stosik całkowicie pochodzi od Sztukatera, choć miałam nieco przystopować z książkami od nich, bo zaczyna brakować mi czasu, by przeczytać wszystko. Jednak zauważyłam jedną pozycję, którą chciałam mieć, a potem jakoś samo tak wyszło. W stosie drugim liczne zakupy i kilka książek od Insimilionu. Gatunkowo, tym razem przewaga literatury dziecięcej i popularno-naukowej. Ale co tam będę pisać, zdjęcia to jednak zdjęcia.

   Stosik pierwszy (sztukaterowy):

   
   W tle stoją:
   Maks uczy się na błędach Katarzyna Zychla niewielka książeczka o przygodach rodzeństwa dwóch małych hipciów, czyli Maksa i Zuzi. Przeczytana już, tylko coś mi się ciężko zabrać za recenzję.
   Żabki i żabki, czyli słowne pułapki Maurycy Polaski To bardzo przyjemna książeczka o homonimach, już nawet udało mi się ją zrecenzować.
   Jak pies z owieczką Hanna Łącka Kolejna już zrecenzowana książeczka. Bardzo fajna pozycja dla najmłodszych.
   Lekarstwo na krowę i inne opowiadania Agnieszka Gadziśńka Następna bardzo przyjemna książka dla dzieci. Już przeczytana, czeka aż zbiorę wenę do recenzji.
   Moje ciało należy do mnie Gudrun Ditrich, Ursula HagedornMartina Neukirch-Seibert Bardzo ważna publikacja, mocno zaangażowana. Recenzja pojawi się wkrótce.
   W drodze Richard Hammond Wspomnienie jednego z byłych dziennikarzy Top Gear, czytałam niegdyś inną jego książkę i mam nadzieję, że przy tej będę się bawić równie dobrze.
   Kasia i tajemnica Srebrnego Globu Andrzej Ziemowit Zimowski Jedna z trzech książek dla młodzieży w tym stosiku, jeszcze do niej nie zajrzałam.
   Nie taki smok straszny Agnieszka Urbańska To sympatyczna opowieść o smoku znalezionym na balkonie. Przeczytana i zrecenzowana, tekst wkrótce pojawi się na blogu.
   Strach to za mało, czyli grubsza afera Mariusz Niemycki Ta lektura również już za mną, jednak wrażenia z niej mam dość przeciętne.
   Dwie siostry i wiedźma Agnieszka Budzicz-Marchlewska To już ostatnia książka w tym stosiku, podoba mi się jej okładka, ale z lekturą na razie muszę się wstrzymać.

Stosik numer dwa (w znacznej mierze zakupowy):


W tle czają się:
   3 przygody Sherlocka Bombla Tadeusz Baranowski Kolejny komiks tego autora i tylko pozostaje żałować, że tak strasznie kruciutki!
   Atlas żyjącego świata David Attenborough Dorwany za jedyne 10 zł na Allegro. Takim okazjom się nie odmawia!
   Zadziwiający świat stawonogów Andrzej Kędziorski, Mirosław Nakonieczny Również zdobycz z Allegro, kolejny tom z "zielonej serii" jestem coraz bliższa skompletowania całości.
   333 motocykle Mariola Jezierska, Krzysztof Jezierski333 lokomotywy Tosten Brendt, Klaus Eckert, 333 samochody sportowe praca zbiorowa, 333 automobile Magdalena Latecka, 333 samoloty Agnieszka Krupa Kolekcja upolowana w ramach biedronkowej promocji trzy w cenie dwóch, nie moje klimaty, ale syn jest nimi zachwycony.
   Folklor Świata Dysku Terry Pratchett, Jacqeuline Simpson Książka otrzymana od Insimilionu, cóż Świat Dysku zawsze chętnie przygarniam
   Przesilenie Orson Scott Card, Aaron Jonhston Kolejna książka otrzymana od Insi, po lekturze dwóch pierwszych tomów jestem szalenie ciekawa jak się zakończy misja Mazera Rackhama.
   Księżna Cassamasima Henry James Nie muszę chyba tłumaczyć, że uwielbiam tego autora. To zdobycz z Allegro.
   Początki Polski Andrzej Zieliński To również nabytek biedronkowy, z autorem miałam już do czynienia, więc nie wahałam się zbyt długo.
   Najsłynniejsze bękarty w dziejach Polski Romuald Romański Wprawdzie czekają na mnie dwie powieści tego autora, jednak nie przeszkodziło mi to w nabyciu kolejnej.
   Córka Stalina Swietłana Allilujewa To, podobnie jak dwie powyższe, również skutek łowów w ulubionym dyskoncie Polaków, tę akurat złowił mój mąż.
   Cztery róże dla Lucienne Roland Topor Znam ten zbiór opowiadań i uwielbiam. W końcu upolowałam swój egzemplarz.

   Jak widać stosiki dość pokaźne, a i tak nie załapały się na nie dwie książki od Insimilionu, które właśnie czytam. Nie mam pojęcia kiedy sięgnę po nierecenzenckie tytuły, ale wiem, że kiedyś na pewno. Póki co będę pieścić nimi oczy.7 komentarzy:

 1. Sięganie po nierecenzenckie tytuły jakos teraz wydaje mi się odległą przyszłością... >:

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno w końcu do nich sięgniesz. Wspaniałe zdobycze, tylko pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podkradłabym szczególnie wszystkie książki dla dzieci! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej z powyższych pozycji, więc życze jedynie udanej lektury :>
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Córkę Stalina" przeglądałem w Biedronce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro latorośl Twa zainteresowała się "333 samolotami, polecam też serię TBiU, czyli Typy broni i uzbrojenia. Niedrogie, nieźle wydane i opisujące jak na razie, głównie samoloty: Łosia, Wichra, myśliwce PZL...

  (Jostein Siwy)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he :) Dzięki, rozejrzę się.
   Moja latorośl ogólnie chłonie wszystko techniczne, więc pewnie mu się spodoba.

   Usuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.