Kontakt i o mnie

Wszelkie prywaty, czy uwagi można zgłaszać na maila: 
zabkabt@wp.pl


A jak ktoś ma ochotę pobuszować po mojej wirtualnej biblioteczce, to zapraszam tu:

Znaleźć tu można książki, których szukam bardzo zawzięcie (te pożądane) i takie, które mają mniejszy priorytet (te co chcę przygarnąć). Ponadto można tu się dobrać do listy książek, które z chęcią znajdą nowy dom (wymienię)

Obecnie współpracuje z portalem Sztukater.

A gdy kogoś bardzo interesują moje filmowe preferencje, to te można prześledzić tu:
Mój profil na Filmwebie

   O mnie. Jestem namiętną czytelniczką i książkozbieraczką. Moja domowa biblioteczka liczy sobie już grubo ponad 2000 tomów i jakoś ciągle odczuwam głód kolejnych. Choć powoli dochodzę do etapu, gdy coraz trudniej mi się zdecydować, co nowego nabyć, nie tyle ze względu na koszty, co z uwagi na chęć posiadania konkretnych tytułów. Mam też manię czytania skończonych serii. Nie znoszę rozstawać się z bohaterami na zbyt długo, bo najzwyczajniej w świecie nie ufam swej ulotnej pamięci. Czytam głównie fantastykę i literaturę napisaną przed wiekiem XX - uwielbiam wycieczki w odległe - czy to fantazją, czy czasem - światy. Z chęcią sięgam też po kryminały - choć też raczej nie współczesne. Mam słabość do prozy iberoamerykańskiej. Lubię czasem sięgnąć po literaturę popularnonaukową - zwłaszcza książki przyrodnicze, gdzie mogę je skonfrontować z własną wiedzą, bądź historyczne, których nie bardzo mam z czym konfrontować. Zdecydowanie unikam typowej prozy kobiecej, czasem tylko robiąc wyjątki. Wyjątków nie robię poradnikom, tych unikam zawsze i nie ma siły, która skusiłaby mnie na lekturę takowych.

   Zasuszyłam w szufladzie dyplom mgr inż. biotechnologii, na co dzień zajmuję się czymś całkowicie odległym zarówno od mojej książkowej pasji, jak i od kierunku skończonych studiów.  Z dzieciństwa wyniosłam zamiłowanie do przyrody i nauk biologicznych. Poza tym jestem matką trzech urwisów, co znacznie spotęgowało u mnie głód książek dla dzieci. Lubię szyć (choć od dłuższego czasu brakuje mi weny i chęci) oraz piec (gotować ewentualnie też). Z natury raczej jestem introwertyczna, za to w skuteczny sposób czerpię energię ze spotkań z przyjaciółmi. Moim duchowym zwierzęciem jest leniwiec, na wszystko mam czas i nie lubię się śpieszyć, choć zawsze pilnuję by trzymać się założonych terminów - to już sprawa honoru.

    Na zakończenie parę słów o samym blogu. Blog z założenia nie miał być blogiem recenzenckim, a zwyczajnym, moim kawałkiem internetu. Z czasem inne notki zaczęły znikać i dominującą rolę otrzymały recenzje literackie. Raz na jakiś czas pojawiają się również książkowe stosiki i podsumowania, uzupełniając typowo recenzencko-książkowy profil bloga. Na blogu, jak dobrze poszukać można w archiwalnych notkach znaleźć zdjęcia moich krawieckich projektów (działalność już prawie całkowicie zarzuciłam, jakoś odkochałam maszynę do szycia) oraz co nieco kulinarnych notek. Najświeższe z nieksiążkowych notek są te otagowane jako Twórczość własna, jest ona dość osobista i najczęściej powstaje pod wpływem silnych emocji, ogólnie są to takie rejony bloga, gdzie niekoniecznie radzę się zapuszczać. Mam niestety nieładny zwyczaj zawieszania blogowania na jakiś czas, potem rzucam się intensywnie do publikowania chcąc nadrobić stracony czas. Niestety wpływa to destrukcyjnie na statystyki, ale one nigdy nie były moim celem.

3 komentarze:

 1. Ciekawy blog, trzeba przyznać, że naprawdę sporo czytasz (tak tak, sprawdziłem na lubimyczytac.pl i jestem pod wrażeniem! ). Pozdrawiam.

  Zapraszam do siebie: http://fantastykaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie to zawsze zadziwiało w ilu konkursach na LC bierzesz udział! Ja czasem wysilam się by wziąć udział w jednym, a Ciebie wszędzie pełno :) pełen szacun! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już od dawna odpuściłam konkursy na LC, jakoś brak czasu :) Ale może warto wrócić :D

   Usuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.