czwartek, 24 września 2015

Stosik na dobry początek jesieni

   Tegoroczna jesień rozpoczęła się prawdziwym grzybowym wysypem, ale gdzieś między jednym koszem prawdziwków, a wiaderkiem z koźlarzami udaje mi się znaleźć nieco czasu na lekturę. Całe szczęście zresztą bo i stosiki od ostatniego razu udało się całkiem spore uskładać. Jak zwykle gatunki rozmaite, choć w drugim dominuje fantastyka.

 Stosik pierwszy- głównie zakupowy.


Od dołu licząc:
 Kalewala Ellias Lonnrot, Joanna Porazińska Zdobyta na wymienia. zaadaptowana najważniejsza książka Finów na potrzeby młodego czytelnika. Na oryginalną Kalevalę wciąż poluję.
   Czarne okręty Joe Alex Ta książka również pochodzi z wymiany, tym razem przygodowa powieść dla młodzieży autora kryminałów, których już jakiś ładny stosik na mnie czeka.
   Sekret Charlotte Bronte To pierwszy z arosowych zakupów w tym stosiku i jedyna powieść tej autorki, z jaką jeszcze nie miałam okazji się zetknąć.
   Panna Lois od czarów Elizabeth Gaskell Kolejny arosowy nabytek i ponownie pani, na której książki namawiać mnie nie trzeba.
   Europejczycy Henry James Czyli po raz kolejny Aros i autor, którego bardzo lubię.
   Z dala od zgiełku Thomas Hardy Tym razem jest to konkursowa wygrana, która dotarła do mnie dzięki blogowi "Świat to za mało".
   Róża w Dani, Pokuta brata Cadfaela, Niezwykły benedyktyn, Tajemnica świętych relikwii Ellis Peters Cztery kolejne w kolekcji tomy Kronik Brata Cadfaela. Mam początkowe tomy i końcowe, środkowych namiętnie poszukuję.
   Jak ciotka Fru-Bęc świat od zagłady uratowała Tadeusz Baranowski Pierwszy z dwóch komiksów tego, bardzo cenionego przeze mnie autora, które nabyłam ostatnio. Jako jedyny ze stosu, już przeczytany.

Stos drugi, prawie w całości recenzencki- wszystkie recenzentki od Insimilionu, choć są w nim drobne wyjątki. Recenzji tych pozycji możecie spodziewać się wkrótce na blogu.


  
Od dołu licząc
   Kiksy klawiatury Terry Pratchett W ramach uzupełniania biblioteczki w pozycje tego autora. A sam przypadek jest dość ciekawy. Bo miałam mieć dwa egzemplarze tej książki. Jedną niespodzianie dostałam od awioli, za co jej serdecznie dziękuje po raz kolejny. Druga przyszła do mnie jako zamówienie recenzenckie od Insimilionu, już znalazła nowe mieszkanko.
   Pieśń kwarkostwora Jasper Ffrode To drugi tom Kronik Jennifer Strange, ciekawa jestem, co tam się działo dalej.
   Terry Pratchett, życie i praca z magią w tle Craig Cabell Biografia Terry'ego będzie stanowić idealne dopełnienie "Kiksów klawiatury".
   Serafina, Łuska w cieniu Rachel Hartman Wybierałam je nieco w ciemno, ciekawa jestem, jakie będę moje wrażenia.
   Rycerz sowy Mercedes Lackey, Larry Dixon Ostatni tom Trylogii Sowiego Maga, wzięłam do recenzji i mam nadzieję, że się nie zanudzę, jak przy drugim.
   Kłamca. Papież sztuk Jakub Ćwiek, jedyny brakujący mi tom opowieści o Kłamcy. Już zaczęłam lekturę i prawdopodobnie niedługo skończę. Wciąga.
   Przepraszam Remanent Tadeusz Baranowski To drugi z zakupionych przeze mnie ostatnio komiksów tego autora, Podobał mi się znacznie bardziej niż ten poprzedni, a niektóre historie są przeurocze.

   Tyle tego udało mi się ostatnio nazbierać, teraz pozostaje czytać i pisać recenzje.

4 komentarze:

 1. Wieczory coraz dłuższe, to i czasu na lekturę więcej.

  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, ile wspaniałych książek, które cieszą moje oczy. Życzę udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW same wspaniałości - miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki faktycznie ciekawe. Choć nie dostrzegam żadnej pozycji, którą koniecznie chciałbym przeczytać, to większość z nich mógłbym z przyjemnością przyswoić.

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.