poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Stosik zbiorczy

   Dawno nie było u mnie stosiku, co wynika głównie z mojego lenistwa, które skutecznie hamowało mnie, przy obrobieniu zdjęć i opisaniu, co też na nich widać. Postanowiłam w końcu to nadrobić i opublikować jakie to książki przybyły do mnie od ostatniej stosikowej notki. A było ich dość sporo i jak zawsze bardzo różnorodne, część to egzemplarze recenzenckie, część prezenty, a reszta pochodzi w wymiany. Kiedy to wszystko przeczytam, nie mam pojęcia, ale co tam, co się odwlecze, nie uciecze.

  Pierwsza część stosu wygląda tak:


   Od dołu licząc:

   Inne pieśni Jacek Dukaj To prezent od przyjaciela, który stwierdził, że moja nieznajomość tegoż autora jest niedopuszczalna. Cóż, po lekturze muszę przyznać mu rację. Już dawno przeczytana i nie dawno zrecenzowana.
   Przed północą Paweł Leśniak Pierwsza z książek, którą otrzymałam do recenzji za pośrednictwem portalu Insimilion. Przeczytana i zrecenzowana już wcześniej.
   Śmierć Belli Georges Simenon Kolejny kryminał tego autora w mojej obszernej kolekcji, trzeba w końcu się zabrać za lekturę. Ta i reszta książek w stosie pochodzi z wymiany z LC, z moją ulubioną wymianową użytkowniczką.
  Rasmus i włóczęga Astrid Lindgren To autorka, której książki zawsze chętnie witam w mojej biblioteczce. Z pewnością niedługo zacznę czytać synowi.
  Saga rodu Hawkinsów, Niekoronowany król Irlandii George Bidwell Dwie następne biografie napisane przez tego pisarza w mojej kolekcji.
   Ciemna arena Mario Puzo Kolejny autor obok, którego nie przechodzę obojętnie.
   Żona Pana Miltona Robert Graves Powieść "Ja Klaudiusz" tego autora oczarowała mnie na tyle, że z chęcią poznam inną jego twórczość.
   Anioły Pitou Alexander Dumas To znów pisarz, którego dzieł w mojej kolekcji sukcesywnie przybywa.
   Ostatni MohicaninCzerwony korsarz James Fenimore Cooper I kolejny autor, którego zawsze witam z otwartymi ramionami.

   No i drugi stosik, bardziej różnorodny:


   Począwszy od książek, które czają się w tle, dalej idąc od dołu:

  Dinozaury z szablonami do odrysowywania Lucy Bater Książka z szablonami do rysowania dinozaurów, ciekawa rozrywka dla malucha.
   Jak narysować samolot Krótki instruktarz dla młodych artystów, prezent na dzień dziecka, choć mój syn jest już na nią nieco za duży, raczek jednorazowa przygoda.
   Mali lotnicy Eleonora Barsotti To też książka, którą mój syn dostał na dzień dziecka. Już przeczytana, nie jest najgorsza, choć znam lepsze książki edukacyjne.
   101 ciekawostek Piraci, 101 ciekawostek Wyścig, Rajdy Niko Dominguez, Regaty, 101 ciekawostek Statki Marga Llarena Trzy drobne książki edukacyjne, zgarnięte przy okazji biedronkowej promocji, a które mój syn otrzymał w ramach dnia dziecka.
   Rycerze krzyża i miecza Andrzej Zieliński To egzemplarz recenzencki od Sztukatera, z autorem miałam już okazję się spotkać przy okazji książki "Przekleństwo tronu Piastów" Liczę na ciekawą historyczną lekturę.
   Morze potworów Rick Riordan, Robert Venditti, Attila Futaki, Tamas Gaspar Komiks na podstawia jednej z powieści o Percym Jacksonie. Nie znam tego cyklu, ale postanowiłam spróbować z komiksem. Już przeczytany, recenzja niedługo.
   Pal przekleństwa Asa Larsson, Ingela Korsell, Henrik Jonsson Kolejna książka od Sztukatera, młodzieżowe urban fantasy, może będzie zjadliwe. Zaintrygowało mnie nazwisko Asy Larsson.
   Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Inwazja królików Pantermuller Kahl Książka dla dzieci, mam nadzieję, że okaże się wystarczająca interesująca, również od Sztukatera.
   Lot sowy, Oczy sowy Mercedes Lackey, Larry Dixon Dwa pierwsze tomy "Trylogii Sowiego Maga" obie otrzymane do recenzji od Insimilionu, już przeczytana, recenzja pierwszej od niedawna na blogu, drugiej ukaże się niedługo.
   Departament Straconego Czasu Daria Galant To niewielka sztuka współczesna, nie miewam zbyt często okazji, by po takowe sięgnąć, więc nie wahałam się zamówić ją od Sztukatera. Przeczytana już, wkrótce pojawi się recenzja,
   Bezcenna miłość Lisa Kleypas To trzeci tom trylogii "Bow Street" mam nadzieję, że nieznajomość dwóch poprzednich nie będzie wielkim problemem. Również od Sztukatera.
   Sztywny Michał Gołkowski Moje pierwsze spotkanie z "Fabryczną Zoną". Nieco się obawiałam, że nieznajomość poprzednich części będzie problemem, na szczęście nie jest. Też sztukaterowa.
   Piętnaście kroków Grzegorz Gortat To kolejna książka dla młodzieży w tym stosiku. Jej opis zaintrygował mnie na tyle, że postanowiła dać jej szansę. Ostatnia ze sztukaterowych recenzentek.

   Jak widać kolekcja dość różnorodna, część już za mną, a w najbliższych planach czytelniczych mam egzemplarze recenzenckie. Zakupów książkowych u mnie ostatnio niewiele, ale już niedługo coś się nowego pojawi.
   

5 komentarzy:

 1. Piękny stosik, nowych i starszych książek. Pozostaje mi tylko życzyć udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawią mnie "Oczy Sowy". Poza tym mój brat ma tą skiażkę Dukaj w domu od dawna mnie intrygowała.
  kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile cudownych książek! *.* Aż oczy mi się zaświeciły. :D Ciekawi mnie "Przed północą" hmm... zapiszę sobie do listy.
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Same cudeńka :) miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie, bogactwo gatunkowe!

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.