wtorek, 16 lipca 2013

Zdobycze lipca- część druga

  Myślałam, że nie pojawi się w tym miesiącu post na ten temat, a tu niespodzianka. Kilka książek kupiłam na Allegro, kilka na promocji w Empiku, kilka przygarnęłam. A zaskakująco spory stosik prezentuje się tak:

   Licząc od dołu:
   Krecik i Boże narodzenie- Zdenek Miler, Hana Doskocilova- Nabytek z promocji 1+1, więcej o niej napisałam tu. Jako druga książka w pakiecie była powieść Naga cytra, która już jest w drodze do nowego domu, więc nie zagrzała miejsca na półce, gościła u mnie niecały tydzień. Swe żale na jej temat już wylałam.
   Odkupienie Althalusa, Polgara czarodziejka David i Leigh Eddings Zakupione na Allegro w ramach kolekcji dzieł tych twórców, nieco zniszczone, bo to egzemplarze biblioteczne, ale mówi się trudno.
   Ostatnia rozgrywka czarodziejów, Belgarath czarodziej David Eddings To kolejne zakupy, za tę pierwszą dałam dość ładne pieniądze, ale mam już całą Belagriadę i czas się wziąć za lekturę, choć ilość tomów nieco mnie przeraża, licząc wszystkie jest ich piętnaście sztuk...
    Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa John Ronald Reuel Tolkien Też owoc empikowej promocji, o tym co dobrałam jako drugą, za chwilę. Czeka na swoją kolej, niedawno oddałam w dobre ręce Kowala z Polesia Większego i zaskoczyło mnie, że tu również jest ta historia.
   Tratwą przez Bałtyk raz jeszcze Andrzej Urbańczyk A to akurat nabytek z wymiany, czytałam Cisze i sztormy tego autora i mi się podobały. Mama sięgnie po nią na pewno, ja pewnie też. Kiedyś...
   Niebiańskie konie, Złota ryba Jose Freches Dwa pierwsze tomy Talizmanu z nefrytu, którego tom ostatni niedawno złowiłam na wymianie. Dokupiłam dwa pierwsze na Allegro i czekam na natchnienie by wyruszyć na Daleki Wschód. Czytałam Jedwabną cesarzową tego autora i bardzo mi się podobała, ale ostatnia lektura w chińskich klimatach nieco mnie zniechęciła i pewnie cała trylogia poczeka trochę.
   Bracia lwie serce Astrid Lindgren To kolejna zdobycz z wymiany. Tej autorce nie odmawiam, a gdy mogę się pozbyć jakiegoś półkozapychacza namawiać mnie nie trzeba.
   Cheri Sidonie-Gabrielle Colette To kolejna pani, której odmówić nie potrafię. Wydanie choć malutkie jest bardzo ładne, okraszone zdjęciami z filmu, który już widziałam. W sumie dość późno się dowiedziałam, że ten film powstał na podstawie powieści autorki cyklu o Klaudynie. Dobrana do Tolkiena w promocji 1+1.

10 komentarzy:

 1. Niebiańskie konie mnie intryguja, pewnie dlatego, że jestem koniarą :) Tolkiena mam w planach, poza tym nic dla mnie, ale życzę miłej lektury :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bracia Lwie Serce... mam sentyment do tej książki

  OdpowiedzUsuń
 3. O Tolkien, tych opowieści jeszcze nie mam, więc trochę zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Bracia Lwie Serce" to moja ulubiona książka Lindgren.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak popatrzyłam na Twój stosik to pomyślałam sobie, że wreszcie powinnam przeczytać "Władcę Pierścieni" Tolkiena, chyba jutro go wypożyczę. Natchnęłaś mnie. :D
  Miłego czytania.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc czekam na recenzje i życzę przyjemnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadnej nie czytałam, co mnie dziwi :) ale w takim razie czekam na stos recenzji :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo tego, życzę miłej lektury:)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.