wtorek, 21 maja 2019

Stos pomajówkowy

   Zbierałam się, zbierałam i zebrać nie mogłam, by zaprezentować kolejne książkowe nabytki na moich półkach. A trochę się tego uzbierało. W tym miesiącu ponownie przytuliłam kilka recenzentek, porobiłam też zakupy w jednym z internetowych antykwariatów i choć szukałam jednej książki, kupiłam ich znacznie więcej przy okazji uzupełniając nieco kolekcję Asteriksów. Ponadto... zakupy w ulubionym książkowym dyskoncie, podwójne, bo część to pozycje, które chciałam kupić, a pozostała część to takie, które wylądowały na stosie jako prezenty. Tematyczni - dominuje komiks i literatura popularnonaukowa. Coraz mniej tej pięknej w moich zakupach, choć już mam na oku kilka premier. 
  A podwójny stosik prezentuje się tak.


   Kolorowy świat płazów Maria Ogielska, Rafa koralowa Krzysztof Teisserye Dwa z trzech brakujących mi tomów Tajemnic zwierząt, niestety nie w zielonych okładkach, poddałam się i zamówiłam te z kolorowym wydaniu. Jak się okazało, gdy teraz zerknęłam na swoją półkę na Lubimy czytać, miała już tę pierwszą w zielonym wydaniu. Cóż... za nieuwagę się płaci, a książka wyląduje na aukcji WOŚPowej. Drugiej na szczęście nie mam, podobnie jak ostatniej z brakujących mi tomów w serii, czyli Ssaki drapieżne.
   Asteriks legionista, Asteriks na igrzyskach olimpijskich, Niezgoda, Dwanaście prac Asteriksa Rene Goscinny, Albert Uderzo; Syn Asteriksa Albert Uderzo, Asteriks u Piktów, Asteriks w Italii Jean Ives Ferri, Didier Conrad; Tajemnica magicznego wywaru Olivier Gava, Fabrice Tarrin Kolejne tomy Asteriksa w kolekcji, muszę dobrze ogarnąć jakich mi brakuje, a jest ich coraz mniej, by nie powtórzyć sytuacji  powyżej.
   Artemizja Nathalie Ferlut, Tamia Baudouin Ten komiks był mocno promowany i co tu dużo mówić, skusiłam się na recenzentkę. Lektura nie zawiodła i póki co mam z niej najlepsze wrażenia jeśli chodzi o majowe recenzentki.
   Krótka historia jednego zdjęcia Jakub Kuza Książka autora fanpage'a o tym samym tytule to akurat wygrana w konkursie. Wygląda i zapowiada się ciekawie.
  Rozbitek z "Arki" Gdynia Stanisław Rymaszewski Szukając książek do paczki recenzenckiej zdecydowałam się na tę, nie był to najbardziej trafiony wybór, niestety, gdyż książka, choć nie za długa czyta się wyjątkowo opornie.
   Rejs do Indonezji Kazimierz Ciemny To kolejny recenzencki tytuł sygnowany wydawnictwem Marpress, jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że wrażenia będą lepsze niż po poprzedniej.
   Dumanowski Wit Szostak To chyba największe rozczarowanie z recenzenckiej paczki. Po bardzo dobrych wspomnieniach z Oberków do końca świata spodziewałam się czegoś innego, bardziej urzekającego w formie i tematyce.
   Randka z Hugo Bosym Agnieszka Lingas-Łoniewska To wygrana w konkursie, nie do końca moja bajka, ale na WOŚPowe aukcje idealna.
   Słowiańscy królowie Lechii Janusz Bieszk Nie wiem co przyświecało Bellonie, że wydała tę książkę, nie wiem też dlaczego pojawiała się w tak dobrze zapowiadającej się serii, no ale cóż. Niech służy jako ciekawostka, jak daleko można wytoczyć swoje fantazje i nazwać je literaturą naukową.
   Historia brudu Katherine Ashenburg To dla odmiany bardzo dobra pozycja, którą znam ze starego wydania i wspominam rewelacyjnie. Przystępna, ciekawa, pełna źródeł - czyli dokładnie taka, jaka powinna być tego typu książka.


      Między nami. Wiersze zebrane Jacek Kaczmarski Grube tomiszcze, które już kiedyś wpadło mi w oko, kupione jako prezent i jestem pewna, że przypadnie do gustu.
   Piórka prawie wszystkie Jan Izydor Sztaudynger Uwielbiam jego fraszki, a ten tomik (no dobra, tomiszcze) to pięknie wydany zbiór, również przeznaczona na prezent i również pozostanie w rodzinnej biblioteczce.
   Patolodzy. Panie doktorze czy to rak? Paulina Łopatniuk Autorka niezwykle interesującego bloga wydała książkę - biorę w ciemno. Jestem szalenie ciekawa tej pozycji napisanej przez najbardziej rozpoznawalną polską patolożkę.
   Plamka Mazurka Marek Pióro I kolejna pozycja "bloggerska" tym razem autorstwa ptasiarza snującego przepiękne opowieści o ptakach znanych i mniej znanych. Jestem zaintrygowana i mam nadzieję się nie zawieść.
   Zadziwiający świat ptaków Jim Robbins Kolejna "ptasia" książka w biblioteczce. Wydawnictwo sobie cenię, książka zapowiada się ciekawie.
   Trucizna Eleanor Herman Przegląd różnych przypadków otrucia skusił mnie tematyką. Ciekawa jestem pióra i rzetelności tej autorki. 

  To już wszystko, czyli ponownie mnóstwo stron do czytania, z których raptem niewielką część mam za sobą. Recenzje pozycji od Sztukatera pojawią się w najbliższym czasie, a reszta będzie cierpliwie czekać aż przeczytam. Nie ukrywam, że w kolejce największe szanse mają Tajemnice zwierząt i Asteriks z racji niewielkich objętości i lektury idealnej jako przerywnik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do komentowania, choć lojalnie ostrzegam, że komentarze poniżej pewnego poziomu nie zostaną opublikowane.