Czerwiec upłynął mi pod znakiem recenzentek. Tak jakoś wyszło, że wyjątkowo w tym miesiącu sporo ciekawych rzeczy do recenzji udało się dorwać. Tych kilka dni oczekiwania na przesyłkę wypełniły mi komiksy i książki dla dzieci, więc znów ilościowo przeczytałam całkiem sporo. Dominuje zaś literatura piękna, w różnych odsłonach, od klasyków po poezję. A całość prezentuje się tak.
Gdzie ten ssak? Dawid Kilon To druga po Gdzie ten ptak? książka na wyszukiwanie tego autora, w której obok solidnej dawki wiedzy o zwierzętach znaleźć można też niezłą zabawę w wyszukiwanie ich na kolorowych planszach oraz grę planszową o obserwacjach ssaków. Bardzo podoba mi się ta seria i taką samą książkę o owadach przywitałabym z radością.
Asteriks na igrzyskach olimpijskich, Dwanaście prac Asteriksa Rene Goscinny, Albert Uderzo, Syn Asteriksa Albert Uderzo, Tajemnica magicznego wywaru Olivier Gay, Fabrice Tarrin, Asteriks u Piktów Jean Ives Ferri, Didier Conrad Kolejnych pięć tomów przygód małego, dzielnego Gala i jego nieco większego, trochę nadpobudliwego kolegi. Idealne jako przerywnik pomiędzy powieściami.
Sen na kniaziach Robert Gmiterek To nietypowa książka będąca zbiorem literackich miniatur, refleksji, zbyt długich na skromną formę aforyzmu, a zbyt krótkich, by nazwać je czymś większym. Coś jak wiersze pisane prozą.
Pieniądze mojej pani Wilkie Collins Kolejna powieść tego autora na moim koncie, tym razem prawie klasyczny kryminał okraszony wspaniałymi kreacjami bohaterów. Bardzo przyjemna lektura.
Branki w jasyrze Deotyma Grzeczna, nieco naiwna, ale i interesująca powieść o wielkim tatarskim imperium i roli jaką mogły w nim pędzić porwane polskie szlachcianki.
Morderstwo ma motyw Francis Duncan Klasyczny brytyjski kryminał przywodzący na myśl powieści Agathy Christie. Nieco zbyt bardzo przywodzący na myśl a przy okazji troszkę przegadany. Rozczarowała mnie ta książka, raczej nie sięgnę po kolejne przygody Mordercai'a Tremaine.
Alpy na wariata. Pierwsze szczytowanie Dariusz Kujawski Opowieść dokładnie jak w tytule, cztery, mniej lub bardziej wariackie historie o zdobywaniu alpejskich szczytów. Przyjemna lektura.
Wesołe wiersze i smutne fraszki Stefan Tycjan Tyczyna To już pełnoprawny zbiór poezji, trochę refleksyjny, trochę zabawny, dość dojrzały w zawartych refleksjach.
Barbakany w Polsce Bartłomiej Grzegorz Sala Ta malutka książeczka, to jedna z ciekawszych lektur w tym miesiącu. Opowieść o tych kilku, ocalałych do dzisiaj polskich barbakanach, pełna szczegółów, choć nieco uboga w zdjęcia i ryciny.
No i tyle, trochę tego było, co biorąc pod uwagę brak czasu na cokolwiek ostatnio, stanowi całkiem przyzwoity wynik. Do przeczytania zostały mi jeszcze trzy zgarnięte ostatnio recenzentki, więc najbliższe plany czytelnicze są dość mocno zapełnione. Jeśli chodzi o plany publikacji, jak zwykle opóźnienie z kilku miesięcy, ale coraz bardziej nadrabiam, więc mogę już chyba napisać, że recenzje będą wkrótce.
Super propozycje, najbardziej zainteresowała mnie książka ,,Alpy na wariata..." :)
OdpowiedzUsuńWarte przeczytania :)
Usuń